Disable Preloader

Informații utile

Începând din anul școlar 2020-2021, Școala Gimnazială „George Coșbuc” pune la dispoziția elevilor și cadrelor didactice ale școlii, o platformă educațională unică prin care veți avea în mod gratuit o licență Office 365 A1 și acces la aplicația Microsft Teams.

Platforma educațională poate fi accesată de pe orice device tip calculator desktop, laptop, tabletă sau telefon prin intermediul unui browser, la adresa office.com. Pentru a putea utiliza platforma educațională trebuie să fiți în posesia unui nume de utilizator (ID) și o parolă: cadrele didactice primesc parola de la administratorul platformei (Grama Adriana) iar elevii primesc parola de la dirigintele/ învățătorul clasei.

Ghid și recomandări privind utilizarea aplicației Teams le puteți găsi aici accesând secțiunile pentru Educatori sau Elevi/Studenți.